10 najpiękniejszych polskich piosenek na wesele

Zobacz 10 najpiękniejszych piosenek na Twoje wesele. Przeboje rozpoczynające, podziękowania dla rodziców i świetna zabawa

piosenki na wesele polskie przeboje 1 10 najpiękniejszych polskich piosenek na wesele

Ślub to nie tylko fotograf i kamerzysta. To także wzruszające chwile przy najciekawszych polskich (i nie tylko!) przebojach. Przedstawiamy Wam najlepsze polskie piosenki na wesele. Dla każdego pokolenia, i dla tych młodszych i dla tych starszych.

Szukasz fotografa? Zarezerwuj bezpłatnie termin zdjęć teraz!

Piosenki na rozpoczęcie wesela

Naszą listę przebojów zaczynamy od listy 10 polskich piosenek najlepszych na rozpoczęcie wesela.

1.Universe – Jestem obok Ciebie

„Jestem obok Ciebie” to jedna z najpiękniejszych pieśni, które można wyobrazić sobie na weselu. Napisana przez bardzo wrażliwego artystę, Mirka Bregułę z zespołu Universe, w pięknych słowach opowiada o miłości. Piosenka ta jest przy tym dość wolna, w związku z czym łatwa do zatańczenia nawet dla mało wprawnych tancerzy. Idealna jako pierwszy taniec. Wspaniale tworzy romantyczny klimat. Bardzo polecamy.

Tekst piosenki:

Wiele razy byłem sam
Uciekałem gdzie się da
Próbowałem wziąc się w garść
Chyba wreszcie się udało.

ref.Jestem jestem obok Ciebie
aby kochać Cię (bis)

Mamy wreszcie własny kąt
Wszystko nasze tutaj jest
Nikt nas nie wygoni stąd
A Ty jesteś obok mnie.

ref.

Nie wiem co nam da ten rok
Co się jeszcze nam przydarzy
Chcę byc blisko Twoich rąk
Chcę dotykać Twojej twarzy.

ref.

Piosenka pochodzi z płyty „Być przy Tobie” wydanej przez Universe w 1994 roku. Można ją kupić na koncertach zespołu. Czasem płytę można znaleźć w serwisach aukcyjnych. Z innych utworów tego wykonawcy na wesele polecamy „W perły zmienić deszcz” oraz „Bądź moją iskrą„. Dyskografia Universe liczy 14 płyt i na pewno znajdziecie tam coś dla siebie.

Nasza ocena: 5

2.Lady Pank- Zawsze tam gdzie Ty

Klasyczna pioseka z gitarowym brzmieniem, ballada. Piękny tekst. Piosenka bardzo prosta do tańczenia. U nas zajmuje drugie miejsce.

Nasza ocena: 5

3.Kindla – Z kimś takim jak Ty

Zespół Kindla to dwaj bracia, którzy wychowali się na muzyce Mirka Breguły. Ich piosenka „Z kimś takim jak Ty” to bardzo nowoczesny w brzmieniu utwór, nieco szybszy niż dwa pierwsze. Dla bardziej zaawansowanych w tańcu par :)

Nasza ocena: 5

4.Anna Jantar – Moje jedyne marzenie

Klasyk Anny Jantar, znany wszystkim pokoleniom. Idealny na wesele, gdzie jest dużo starszych osób. Utwór prosty, rytmiczny. Idealny do lekkiego kołysania.

Nasza ocena: 4

5.Eleni – Za dziesięć lat

Nostalgiczna ale bardzo piękna pieśń Eleni. Idealna do kołysania na parkiecie. Jest miłość, nadzieja i plany na przyszłość.

Nasza ocena: 4

6.Farba – Chcę tu zostać

Wszystko wokół się zmienia a zespół Farba często brzmi na weselach i serdecznie polecamy także tą piosenkę. Mimo, że nie słychać ich w mediach, to pieśń jest godna uwagi. Ciekawy tekst, przyjemna popowa nutka.

Nasza ocena: 5

7.Irena Jarocka – Wymyśliłam Cię

Kolejny klasyk łączący pokolenia. Idealny na romantyczne rozpoczęcie wesela. Wymyśliłam Cię, śpiewa podmiot liryczny i w tak tego wymyślania można pokołysać się na parkiecie, chociaż krok już wymaga kilku ćwiczeń.

Nasza ocena: 4

8.Marek Grechuta – Będziesz moją panią

Marek Grechuta i Mirek Breguła to dwaj poeci piosenki w tym zestawieniu. Utwór Grechuty będzie trudny w tańcu dla początkujących, bo jest dość szybki, lecz bardzo poetycki. Skoczny i wesoły, dynamicznie wprowadza w zabawowy nastrój a przy tym łączy pokolenia.

Nasza ocena: 5

9.Kancelaria – Zabiorę Cię właśnie tam

Klasyczny, rockowy kawałek zespołu Kancelaria. Idealny początek wesela.

Nasza ocena: 4

10.Seweryn Krajewski – Wielka miłość

Piękna piosenka Seweryna Krajewskiego zamyka to zestawienie.

Nasza ocena: 4

Polskie piosenki na podziękowania dla rodziców

1.Urszula Sipińska – Cudownych rodziców

Klasyczny utwór, zgrany do ostatka, ale jakże popularny i lubiany. Łagodny, lekki, prosty w tańcowaniu w każdym układzie. Nawet dla pana młodego z teściową. Polecamy :)

Nasza ocena: 4

2.Majka Jeżowska – A ja wolę moją mamę

Było na poważnie, to teraz można nieco na wesoło. Majka Jeżowska rozbawi towarzystwo (niektórych zszokuje) a większości przypomni wspaniałe chwile z dzieciństwa. Polecamy serdecznie :) Dużo uśmiechu gwarantowane. Szczególnie gdy odważycie się na coś więcej niż standardowe podziękowania. Dla odważnych i posiadających poczucie humoru!

Nasza ocena: 5

3.Universe – Kocham Cię ojcze

Wersja dla Taty to „Kocham Cię ojcze” zespołu Universe. Tekst jest dużo trudniejszy, bo mówi o tym, że życie to nie jest bajka ale warto rozważyć. Warto też się zasłuchać. Tekst jest bardzo mądry. Polecamy! Od syna dla ojca idealna pieśń.

Nasza ocena: 5

Polskie piosenki idealne do zabawy na weselu

1.Weekend – Ona Tańczy Dla Mnie

Absolutny hit roku 2013. Żadne szanujące się wesele z muzyką taneczną nie może obyć się bez przeboju „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Prosta, dyskotekowa nuta i wpadająca w ucho melodia. Największy polski przebój w tym sezonie ;-)

Nasza ocena: 4.5

p5rn7vb